facebook

W 2016 roku mocno rośnie trend związany z kilkusekundowym video. Snapchat stał się standardem w komunikacji wśród nastolatków. Instagram robi wszystko, aby zostać liderem dla tej grupy docelowej. Dlatego platforma mocno inwestuje w krótką formę audiowizualną, o czym świadczy dodanie funkcji „Stories”. Coraz więcej reklamodawców eksperymentuje z animowanymi GIF-ami, które wyróżniają się w newsfeedach social mediowych.

Animowane GIF-y potrafią irytować zbyt dużą ekspresją. Dlatego komunikacja w formie cinemagraph’ów nie jest nachalna, ponieważ tylko wybrane elementy zdjęcia są ruchome. Przykładowo marka Budweiser poprzez cinemagraphy podkreśla celebrację chwili, gdy jesteśmy zrelaksowani w barze ze znajomymi. Czas w objęciach relaksu zatrzymuje się. W takich kreacjach łatwo nakierować odbiorcę na wybrany przekaz. Zachowanie subtelności z jednoczesnym pobudzaniem interakcji poprzez wybrany element w sferze obrazu, dodaje reklamie magii…

 

Cinemagraph Budweisera

For focusing on friends, not your phone. #ThisBudsForYou

Cinemagraph Chanel

Card

 

Przyszłość cinemagraph’ów jawi się w jasnych barwach. Ta forma ekspresji idealnie nadaje się do eksploatacji w kampaniach outdoorowych z wykorzystaniem cyfrowych billboardów. Dodatkowo Pinterest niedawno stworzył format reklamowy Cinematic Pins, który rozwija idee animowanych GIF-ów i cinemagraphów. Odtwarzanie reklamy zależne jest od aktywności użytkownika.

Introducing Cinematic Pins

Nowości w reklamie zawsze zaskakują odbiorców i przynoszą lepsze efekty. Cinemagraphy mają ogromny potencjał, ponieważ ułatwiają percepcję użytkowników. Ponadto są one zgodne z trendami promującymi pobudzanie interakcji (m.in. manifest Google Material Design).