facebook

Vine jest doskonałym narzędziem, które wspomaga interaktywny storytelling. Pobudzanie zmysłów użytkowników blogów kulinarnych stało się bardzo proste. Fotografia jedzenia to wciąż must-have dla tego typu stron, aczkolwiek warto uatrakcyjnić tę formę i nadać jej dynamiczny szlif. Vine pozwala w łatwy sposób nagrywać bardzo krótkie filmiki z różnych ujęć. Intuicyjność nagrywania jest dopięta na ostatni guzik. Siłą tego narzędzia jest prostota. Poniżej prezentujemy najciekawsze vine’y kulinarne:

 

Tastemade

 

Urocza miniaturyzacja kuchni. Ciekawy sposób pokazania jak robić naleśniki. Na profilu można znaleźć nieszablonowe podejście do prezentowania przepisów kulinarnych.

 

 

 

Heather Adamson   

 

Przepis na wegańską czekoladę? Nie ma problemu. Profil Heather Adamson wygląda bardzo smacznie.

 

 

 

Trowel and Fork

 

Składniki kulinarne to doskonałe tworzywo do wykazania się fantazją i łapania atencji odbiorców. Realizując przepis kulinarny przy pomocy animacji poklatkowej można tworzyć różne symbole, które ubarwiają komunikację. 

 

 

 

 

Kinderkoechin

 

W komunikacji z użytkownikami bardzo ważne są detale. Pokazując jak ciasto rośnie, można nie tylko wywołać reakcję ślinianek, ale również pokazać kunszt realizacji kulinarnej.

 

 

Meagan Cignoli

 

Profil Meagan Cignoli nie jest stricte kulinarny. Jeśli pojawi się jakiś vine o zabarwieniu kuchennych to robi ogromne wrażenie.

 

 

 

Mike Espinosa

 

Poniższy vine jest świetnym przykładem jak pełna przekazu może być ta forma komunikacji. Szybko, konkretnie i apetycznie.

 

 

 

 

Nasze zestawienie nie jest obszerne, ponieważ wciąż na Vine potrzebny jest dobry content. Wszyscy kucharze instalując Vine mają proste w obsłudze narzędzie do tworzenie „audiowizualnej pętli”. Szczególnie, iż jest sporo miejsca na wykazanie się kreatywnością w temacie przepisów kulinarnych. Jeśli znacie wartościowe profile kulinarne na Vine, to zapraszamy do umieszczania linków do nich w komentarzach pod naszym postem na Facebooku.