yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Alkoholizm

Juliusz Adamski 2018-10-24 0 komentarzy
Alkoholizm

Alkoholizm to choroba, która ma podłoże psychologiczne, dlatego tak ważna w procesie jej leczenia jest zdolność do przyznania się uzależnionego do jego problemów z nadużywaniem napojów alkoholowych. Istotna jest również chęć podjęcia przez niego profesjonalnej terapii.

Decyzja o odstawieniu alkoholu powinna wynikać z wewnętrznego przekonania chorego o konieczności zerwania z nałogiem. Alkoholikowi nie jest łatwo przestać pić, dlatego wytrwanie w jego postanowieniu zaprzestania picia wymaga od niego determinacji oraz codziennego trenowania silnej woli. Duże znaczenie ma też wsparcie bliskich mu osób, jak również pomoc specjalistów, którzy nie są w jakikolwiek sposób z nim związani i którzy mają obiektywne spojrzenie na całą sytuację.

Jak informuje sprawdzony portal o alkoholizmie Zdrowie i Życie, regularne wizyty u terapeuty, mityngi AA oraz pobyt w dobrym ośrodku uzależnień to najlepsze sposoby na wyzbycie się nałogu i wyrobienie zdrowych nawyków po zakończeniu terapii.

Do najskuteczniejszych metod, jakimi leczony jest alkoholizm, należy terapia psychodynamiczna, która polega na całościowym objęciu kwestii związanych z pacjentem, czyli na analizie jego osobowości, relacji z otoczeniem, wspomnień oraz innych zagadnień, które miały wpływ na jego uzależnienie. Podczas leczenia z wykorzystaniem tej metody pacjent przy pomocy terapeuty określa realne cele terapeutyczne, a terapeuta daje mu potrzebne oparcie, dzięki któremu jest on w stanie podejmować ważne decyzje i dokonywać zmian w swoim życiu.

Skomentuj wpis