yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Kancelaria we Wrocławiu - czym są sprawy rodzinne?

Joanna Wojciechowska 2022-06-13 0 komentarzy
Kancelaria we Wrocławiu - czym są sprawy rodzinne?

Na prawo rodzinne składa się zbiór przepisów koncentrujących się na członkach rodziny. Podobne regulacje są związane z prawem cywilnym, a opisano je w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Sprawy te należą do codzienności prawników, z jakimi można skontaktować się na internetowej stronie kancelariapawlowska.pl. Jest to adres firmy dbającej o terminowe wywiązywanie się z obowiązków, której klientami są mieszkańcy Wrocławia. Kancelaria świadczy pomoc osobom przygotowującym się do adopcji dziecka oraz chcącym ustalić władzę rodzicielską w przypadku rozstania partnerów. Specjalistom nie są obce również kwestie związane z alimentami, na które składa się obowiązek dostarczania środków koniecznych do utrzymania dziecka.

Usługi świadczone w przedsiębiorstwie koncentrują się także na prawie pracy, co oznacza, że jego klientami są zarówno pracownicy zatrudnieni w danej firmie, jak i osoby prowadzące działalności gospodarcze. Reguluje ono stosunki między pracodawcami a podwładnymi i dotyczy obowiązków oraz przysługujących im praw. Zagadnienie to obejmuje swoim zakresem składanie pozwów zbiorowych, nieuzasadnione zwolnienia oraz brak wypłacania wynagrodzeń za nadgodziny.

Każdy adwokat z Wrocławia od prawa pracy przeprowadza konsultacje, podczas których stara się wypracować możliwie jak najlepsze rozwiązania. Reprezentuje klientów przed sądami, uzyskuje w ich imieniu świadczenia ZUS, wytacza procesy i przeprowadza tak zwane rozmowy ugodowe. Kontaktują się z nim również podwładni, którzy doznali mobbingu. Jest to zachowanie związane z długotrwałym nękaniem, obrażaniem, zastraszaniem oraz przedmiotowym traktowaniem, które czasami trudno udowodnić. W takiej sytuacji prawnik pomaga uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Skomentuj wpis