yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Shallow content - opinia Grupa TENSE

Matylda Nowakowska 2019-04-05 0 komentarzy
Shallow content - opinia Grupa TENSE

Wiele osób zastanawia się, czym jest shallow content w kontekście stron internetowych. Ludzie nie wiedzą, czy weryfikować występowanie takich stron w serwisie, usuwać je, a może blokować. Pod adresem internetowym polecanej strony znaleźć można odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. GRUPA TENSE postanowiła podzielić się swoim zdaniem i doświadczeniem z innymi, dzięki licznym współpracom nawiązanym na przestrzeni kilku lat działania na rynku.

Omawiany shallow content to nic innego, jak strony niskiej jakości z praktycznie brakiem jakiejkolwiek wartości dla użytkownika. Na takich serwisach nie wyczerpuje się w całości tematu, a same treści są napisane słabym językiem. Do takich stron można zaliczyć dość sporą grupę adresów:

  • na stronie występują treści praktycznie nieróżniące się od siebie,
  • w treści znajduje się ogromna liczba tagów,
  • wyniki wewnętrznej wyszukiwarki,
  • strony niezawierające unikalnego contentu (strony funkcjonalne),
  • duplikaty stron.

Eksperci Grupy Tense z Poznania mają swoje zdanie w zakresie wykorzystywania takich stron. Należy je odpowiednio weryfikować, choć nie zawsze bywa to łatwe. W przypadku podejrzeń warto skupić się na adresach. Mogą one zawierać parametry GET, np. ?sort, ?orderby, ?search, ?session. Dla osób, które nie koniecznie znają się na szybkiej weryfikacji zostały przygotowane specjalne narzędzia Screaming Frog SEO Spider. Pozwalają one na blokowanie odpowiednich adresów i pozostawianie tych, które można wykorzystać pod kątem budowania zasięgu. DailyWeb daje możliwość podzielenia się wiedzą przez osoby, które od dawna starają się wyszukiwać problemy z poszczególnymi stronami online.

Skomentuj wpis