yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Termomodernizacja – czym jest program Czyste Powietrze?

Martyna Adamska 2023-01-06 0 komentarzy
Termomodernizacja – czym jest program Czyste Powietrze?

Obecnie ludzie są o wiele bardziej świadomi w kwestii ochrony środowiska i chcą korzystać z nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Dodatkowo wiele nowych technologii może znacząco obniżyć rachunki na zużycie energii elektrycznej czy ogrzewanie, co również jest ważne. Niestety, zakup i montaż niektórych urządzeń oraz różnych elementów wykończeniowych jest zbyt kosztowny dla wielu osób. Z tego względu został utworzony specjalny program Czyste Powietrze, który umożliwia otrzymanie dofinansowanie na termomodernizację budynku.

Z akcji mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych, którzy nie przekroczyli miesięcznej kwoty dochodu wynoszącej 1564 zł (gospodarstwa jednoosobowe) lub 2189 zł (gospodarstwa wieloosobowe).

Termomodernizacjaobejmuje:

  • wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz balkonowych,

  • wymianę starych pieców lub zakup nowego źródła ciepła,

  • modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody,

  • docieplenie budynku,

  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,

  • montaż kolektorów słonecznych, mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy wypełnić wniosek i przygotować dokumenty potwierdzające posiadanie domu lub mieszkania.

Firma Oknoplast sprzedaje najwyższej jakości drzwi, okna i wiele innych elementów wykończeniowych, które spełniają wszelkie normy i ich zakup może być dofinansowany przez program. Pracownicy mogą pomóc w przygotowaniu wymaganego pisma i udzielą szczegółowych informacji na temat dotacji.

Skomentuj wpis