yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

W jaki sposób aplikuje się discogel?

Borys Górski 2023-06-30 0 komentarzy
W jaki sposób aplikuje się discogel?

O tym, że w publicznej służbie zdrowia nie dzieje sie najlepiej, wie każdy. Brakuje lekarzy, a szpitale są niedofinansowane, dlatego jakość leczenia mimo starań personelu spada, a kolejki do specjalistów się wydłużają. Wiele osób potrzebujących pomocy decyduje się na leczenie prywatne, mimo że płacą one niemałe składki. 

W wielu problemach zdrowotnych może pomóc prywatna klinika działająca w Braniewie. Jest to miejsce świadczące także uslugi w ramach chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że osoba cierpiąca, której leczenie zachowawcze nie przyniosło ulgi, może się tam zgłosić do odpowiedniego specjalisty, a ten zdecyduje o dalszym postępowaniu i postara się przynajmniej zminimalizować dolegliwości.

Wśród lekarzy wielu specjalizacji dostępnych w klinice są też neurochirurdzy zajmujący się schorzeniami kręgosłupa. Wybierając się do nich, rozsądnie jest zabrać z sobą wyniki wcześniejszych badań obrazowych, aby szybko mogli podjąć decyzję, jaką metodę wykorzystać. Na stronie klinikapotocki.com prowadzonej przez tę placówkę można znaleźć wiele usług, a jedną z nich jest leczenie dyskopatii. W metodzie tej wykorzystuje sie implant żelowy o nazwie Discogel®, którego zadaniem jest oddziaływanie na krążek międzykręgowy poprzez:

  • przesuniecie płynu do części środkowej dysku i tym samym odbarczenie struktur nerwowych,
  • blokada receptorów odpowiedzialnych za ból.

Substancję tę aplikuje się przez skórę w znieczuleniu miejscowym i w warunkach sali operacyjnej. Procedura ta jest wskazana przy przepuklinie dysków takich odcinków kręgosłupa jak szyjny, piersiowy i lędźwiowy.

Skomentuj wpis