yeslogo.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Wszystko o klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych - Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

Joanna Wojciechowska 2021-09-16 0 komentarzy
Wszystko o klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych - Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

Dopiero rozpoczynający swoją przygodę z biznesem właściciel firmy nie ma często świadomości, że z chwilą rejestracji przedsiębiorstwa ma on prawny obowiązek opracować odpowiednie regulaminy, a następnie opublikować je w widocznym miejscu na serwerze sklepu online. Wielu przedsiębiorców wie, że takie dokumenty muszą powstać, jednak odwlekają tego typu powinność na bliżej nieokreślony czas, skupiając się na efektywnym wypromowaniu swoich towarów i usług. To częsty błąd, który może mieć poważne skutki. 

Klienci są dziś doskonale poinformowani o swoich prawach i obowiązkach. Wielu z nich weryfikuje także, czy w danym sklepie internetowym opublikowana jest oparta na aktualnej podstawie prawnej klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli jej nie znajdą, uznają danego dostawcę za nierzetelnego i rezygnują z jego usług. W najgorszym razie mogą zgłosić go do Urzędu ochrony Danych Osobowych. Rezultatem tego może być kontrola prowadzonej działalności skutkująca nakazem administracyjnym uzupełnienia zaobserwowanych braków w zakresie RODO lub nałożeniem kary. Tyczy się to również sytuacji, gdy brakiem okazuje się polityka ochrony danych osobowych.

Aby uniknąć powyższych nieprzyjemności już na początku prowadzenia własnego biznesu, należy zadbać, by wspomniane dokumenty były opracowane rzetelnie i zawierały wszystkie niezbędne treści. Można opracować je samodzielnie lub, oszczędzając sporo czasu i nerwów, zlecić ich przygotowanie profesjonaliście. Usługi w powyższym zakresie wykonują pracownicy Kancelarii Adwokackiej Katarzyna Rodacka.

Skomentuj wpis